Su Kaçağı Tespiti

Temiz Su Kaçak Tespiti
Şebeke sularının geçtiği ev ve iş yeri tesisatındaki kaçaklar hayatınızı zorlaştırabilmektedir. Bir anda ortaya çıkan sorunlarda su kaçak tespiti yapılması ve anında çözüm gerekecektir.

Pis Su Kaçak Tespiti
Kaçak suyun lavabo ve tuvaletlerde kirli bölgelerden gelmesi nedeniyle acil çözüm gerekebilmektedir. Ev ve iş yerlerinde pis su kaçak tespiti yapan ekibimiz uygun ekipmanlar, profesyonel cihazlar ve uzun yılların verdiği tecrübeler ile uygun ve titiz müdahaleler yapmaktadır.

Derz ve Slikon Kaçak Tespiti

Temizlik esnasında kullanılan porçöz ve kireç çözücüler fayans derz aralarına ve duşakabin, banyo dolabı, tezgah slikonlarına zarar vermesi sonucunda sızıntılar ortaya çıkarabilir.

Su Kaçak Belirtileri Nelerdir?

Su kaçak belirtileri bir alandaki zararın azalması için dikkat edilmesi gereken bir durumdur. En yaygın görülen su kaçak belirtileri aşağıdaki gibidir:

Yerle duvar arasındaki derz aralarında belirgin değişimler
Alt katta bulunan kişilerin tavanında su birikintisi, döküntüler vs. en yaygın nedenlerdir.
Su kaçakları bahsedilen nedenlere bağlı olarak görülebilmektedir. Önemli olan detay, bu durumda ne yapılacağıdır. Etkili çözümler için aşağıdaki süreçleri takip edebilir ve yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? 

 

GÜNSEL TESİSAT Kütahya olarak su kaçağı tespiti sırasında yaşanılan su kaçaklarını tespiti öncesinde ön keşif yaparak su kaçağının zarar vermiş olduğu alt komşuda izlenimlerini yaparak, konu ile alakalı bilgi sahibi olarak su kaçağı yaşanılan dairede işlemlerine başlamaktadır.

 

 

 

Dairede yaşanılan su kaçağı tespiti aşamasında 2 kural su kaçağının sıcak veya soğuk suda olduğunu anlamak için daireye manometre ile su basınç ölçüm işlemini yaparak basınç kontrolü sağlanmaktadır. Kaçak sıcak suda veya soğuk suda ise işlemlerimizi ona göre gerçekleştirmekteyiz.

 

 

 

 

 

Su kaçağın yaşandığı bölge Termal kamera ve Dinleme cihazlarıyla gözlemlenerek yer altından geçen borularda patlak olup olmadığı anlaşılır. Bu sayede etrafa fazla zarar vermeden kaçağın yeri noktasal olarak tespit edilerek tamirat aşamasına geçilir.

Dinleme Cihazı ve Termal Kamera vasıtası ile belirlenen alan kırılarak delinmiş, patlamış, zedelenmiş, çatlamış ve kaynağında hasar oluşmuş boru kesilerek PPRC boru ile maşon ve dirsek ilaveleri yapılarak su kaçağına sebep olan nokta tamir işlemi yapılır.